פוסטים נוספים:

חוגגים את חנוכה 2023

הנערים והנערות שלנו הגיעו לבקר מאושפזים בבית החולים איכילוב בתל אביב במסגרת חג החנוכה. הם שרו שירים, וכמובן שלא שכחו להביא איתם סופגניות ששימחו את

קרא עוד...
נוער בסיכון טיול ג'יפים

טיול ג'יפים

הנערים והנערות שלנו יצאו לטיול ג'יפים מפנק בפארק איילון קנדה. כמו כן ביקרנו במצפה הראל, דרך בורמה ושמורת המסרק. חווינו הרפתקאה שלא תישכח!

קרא עוד...
ראש השנה 2023 בגשר אל הנוער

ראש השנה 2023 בגשר אל הנוער

שלום לכולם,

נפתחה שנת הלימודים והשנה החדשה בפתחנו. זו הזדמנות טובה לעדכן בפעילות העמותה בחצי השנה החולפת.

28 בני נוער סיימו בהצלחה את דרכם בבתי גשר אל הנוער ובתי פרידמן ומצויים בתהליכים של גיוס לצה"ל, לשירות לאומי או שבחרו ללכת למכינה צבאית. זהו מספר שיא של בוגרים בעמותה מאז הקמתה.

עם תחילת שנת הלימודים, הגברנו את הפניות לבתי הספר השונים, לקליטה של בני נוער חדשים וביצוע של ביקורי בית. לאור חוסר כוח האדם בבתי הספר, הצפיפות הקיימת בכיתות והצורך של בני הנוער אשר מתקשים בלימודיהם בתנאים אלו, התפקיד שלנו הופך משמעותי במיוחד. בתוכנית העבודה השנתית שהכנו, שמנו דגש על מגוון פעילויות המשלבות סיוע בלימודים, תמיכה בהיבט הרגשי, פעילויות ספורטיביות ותרבותיות.

בחודשים האחרונים קלטנו 4 מנהלי/ות בתים חדשים לבתי גשר בתל אביב: ברחוב בן יהודה, כפר שלם ונווה שרת ולבית פרידמן ברעננה. כמו כן נקלטו 4 בנות שירות חדשות לבתי גשר בתל אביב ולבית פרידמן בר"ג.

אנו ממשיכים בשיתוף הפעולה עם ארגונים שונים. שיתוף הפעולה עם קרן שולמית ואלחנן פרידמן בו אנו מפעילים 2 מתוך 5 הבתים, מוצלח מאד ואנו ממשיכים בשיתוף פעולה זה לטובת בני הנוער בר"ג ורעננה.

אנו ממשיכים לשתף פעולה עם חברות מאמצות בכל אחד מהבתים. ראוי לציון שיתוף הפעולה ההדוק שיש לנו עם חברת נטורל אינטליג'נס אשר ממשיכה לאמץ את הבית בכפר שלם ומממנת פעילויות שונות כמו כישורי חיים לטובת בני הנוער וגיבוש הצוות הניהולי. קבוצת בינת אשר מאמצת את הבית בנווה שרת ומספקת ציוד לקראת השירות הצבאי של בני הנוער. חברת אלביט מקיימת פעילויות משותפות עם הבית ברעננה ולאחרונה הצטרפה חברת גוגל לאימוץ הבית בבן יהודה.

בחודש החולף הסתיים שיפוץ הבית בכפר שלם אשר היה במצב רעוע וכעת יש לבני הנוער סיבה להיות מרוצים ולהגיע בכיף לבית החם. במימון ושיפוץ הבית סייעו: חברת הועד נטע פלר יחד עם עובדי נטורל אינטליג'נס, חבר הועד גיא יקותיאל אשר גייס את חבריו וחבר הועד גדי אגמון ועובדי אלקטרה. תודה מיוחדת לעמותת רותם למען הקהילה אשר עיצבו ושידרגו את הבית למען בני הנוער.

אנו ממשיכים במודל הפעילות המוצלח שלנו בו שמנו דגש על 3 מטרות:

הנחלת דרך ארץ, מנהיגות, ערכים וכישורי חיים
מניעת נשירה וזכאות לתעודת בגרות מלאה
הכנה וליווי לגיוס משמעותי לשירות המדינה

על מנת להשיג מטרות אלו קיימנו ימי פעילות והעשרה לבני הנוער: סדנאות וכינוסים בנושאי כישורי חיים, סדנת בישול ואפייה, סדנת Storytelling, סדנאות שטח של דינמיקה קבוצתית, כתיבת קו"ח וסדנאות לראיונות עבודה, סדנת כתיבה להעצמה אישית, ציון חגים ומועדים בבתים החמים, פרויקט מיל"ה בשיתוף משטרת ישראל, יציאה להתנדבויות בכדי להעניק חזרה לחברה, הכנה לצבא פיזית ומנטלית וכמובן הרבה למידה.

על מנת להמשיך ולתפעל את העמותה, אנו ממשיכים במאמצינו להביא תרומות לעמותה, מטלה קשה במיוחד בימים אלה. אנו מבקשים להסתייע בכם ובין היתר אנו שואפים להגדלת מספר התורמים באמצעות "עיגול לטובה", בה התרומה הממוצעת הינה בין 4 ל-5 שקלים בחודש בלבד. אנא היכנסו לאתר של "גשר אל הנוער" בקישור להלן, אשר יפנה אתכם ישירות  לדף התרומות. כמובן שנשמח אם תתרמו כל סכום באמצעות אחת מהאפשרויות בדף התרומות.

אני רוצה להודות לכל עובדי העמותה המסורים העושים מלאכתם נאמנה ומתמודדים עם האתגרים בתקופה קשה זו. ברצוני להודות גם לכל המתנדבים, הארגונים והחברות המאמצות אשר ממשיכים ללוות אותנו ואינם מוותרים על בני הנוער.

משפחת גשר אל הנוער מאחלת שנה טובה ושמחה, בריאות והמשך עשייה פורה.

בברכה ותודה,
ישי שנידובר
מנכ"ל