בתים חמים

בתים חמים

הבתים החמים פועלים חמישה ימים בשבוע, מהשעה 12:00 בצהריים ועד 20:00 בערב.

לכל אחד מהבתים החמים מגיעים מדי יום אחרי בית הספר בני הנוער בגילאי 14-18, מקבלים ארוחת צהריים ולאחריה תגבור לימודי נרחב כהכנה לבגרויות על פי תכנית המותאמת אישית לכל נער/ה על פי צרכיו, מנטורינג אישי, הכנה לגיוס ובסיום היום שעת העשרה ותרבות.

"גשר אל הנוער" מסתייעת במערך של למעלה מ-50 מתנדבים לכל בית חם, מורים מקצועיים ובנות שירות לאומי להשגת מטרותיה.

בן יהודה , תל אביב

נפתח ב-2002 בבן גוריון והיה לבית החם הראשון. בדצמבר 2022 הוקם הבית בבן יהודה שהחליף את הבית בבן גוריון. רוב בני הנוער בעבר ובהווה, מגיעים מאזורי דרום ומזרח תל אביב, אזורים הידועים ברמת החיים ותנאי מצוקה, אחוזי נשירה גבוהים, פשע ועבריינות.

נווה שרת, ת"א

בשכונת נווה שרת, רחוב קהילת קליבלנד 6, נפתח בשנת 2011 כבית חם שני לעמותה. העמותה החליטה לפתוח מרכז בשכונה, אשר גם בה יש רמת עוני ועבריינות גבוהה בדומה לשכונות בדרום תל אביב. נוכח מדיניות האינטגרציה של עירית ת"א באמצעות שילבום של בני הנוער אלו בבתי ספר עם תלמידים מהשכונות המבוססות, הפערים החברתיים והלימודיים עדיין גבוהים מאוד. פעילות הבית בשכונת נווה שרת באה מתוך מטרה ואמונה ביכולת לצמצמם פערים אלו.

כפר שלם, ת"א

בשכונת כפר שלם, רחוב צוקרמן 14, נפתח בשנת 2013 הוקם כבית חם שלישי בשיתוף מחלקת קידום נוער באגף לחינוך על יסודי בעיריית ת"א. הבית החם נותן מענה לבני נוער המתגוררים בשכונות הדרומיות בתל אביב, המגיעים מרקע משפחתי וסוציו אקונומי נמוך והמתמודדים עם מאפיינים של מצוקה וקשיי תפקוד בסיסיים, בנוסף למצוקות אישיות, רגשיות ומשפחתיות.

בית פרידמן להצלחה ולמנהיגות ע״ש אלחנן ושולמית פרידמן, ר"ג

נפתח בשנת 2018 בשכונת מרום נווה ברמת גן, רחוב מאיר בעל הנס 12, בשותפות קרן אלחנן ושולמית פרידמן, עיריית רמת גן ועמותת גשר אל הנוער.
חזון בית פרידמן רמת גן להוות בית של אהבה, מנהיגות והובלה בהתבסס על תפיסה הוליסטית: מודל ההפעלה של עמותת גשר אל הנוער מחד, ועבודה קבוצתית במסגרת ״המסלול להצלחה של קרן פרידמן״ בשיתוף עמותת אתגרים מאידך, תוך השמת דגש על ערכים, מצויינות, מנהיגות, תרומה למדינה והכנה לשירות צבאי משמעותי.

בית פרידמן להצלחה ולמנהיגות ע״ש אלחנן ושולמית פרידמן, רעננה

נפתח בשנת 2021 ברעננה, רחוב כנרת 3, בשותפות קרן אלחנן ושולמית פרידמן,  ועמותת גשר אל הנוער.
חזון בית פרידמן רעננה להוות בית של אהבה, מנהיגות והובלה בהתבסס על תפיסה הוליסטית: מודל ההפעלה של עמותת גשר אל הנוער מחד, ועבודה קבוצתית במסגרת ״המסלול להצלחה של קרן פרידמן״ בשיתוף עמותת אתגרים מאידך, תוך השמת דגש על ערכים, מצויינות, מנהיגות, תרומה למדינה והכנה לשירות צבאי משמעותי.